Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Kujtim Prodani & Aleksandër Gjoka - Vellezerit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"100 Këngët E Shekullit Vol. 6"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Aleksandër Gjoka

10/06/2016

2016-06-10T06:40:10+00:00Dallendyshet pregatiteshin t`shtegtojne ne te tjera vende
Dhe ti o moter per te vajtur nen folezen tende.
Do kthehen dallendyshet bashke me pranveren
ashtu sic vjen ti moter tek foleze e vjeter.
Do kthehen dallendyshet bashke me pranever ashtu sic vjen ti moter tek folez e vjeter
Foleze e vjeter riktheven cicerimin, cicerojne zogjet e tu lule gezimi
Me gjithese motra u be nene me femije, zemra per vellezerit hapur gjithnje ri
Foleze e vjeter riktheven cicerimin, cicerojne zogjet e tu lule gezimi
Me gjithse motra u be nene me femije, zemra per vellezerit hapur gjithnje ri
Dallendyshet pregatiteshin t`shtegtojne ne te tjera vende
Dhe ti o moter per te vajtur nen folezen tende.
Do kthehen dallendyshet bashke me pranveren
ashtu sic vjen ti moter tek foleze e vjeter.
Foleze e vjeter riktheven cicerimin, cicerojne zogjet e tu lule gezimi
Me gjithse motra u be nene me femije, zemra per vellezerit hapur gjithnje ri
Foleze e vjeter riktheven cicerimin, cicerojne zogjet e tu lule gezimi
Me gjithse motra u be nene me femije, zemra per vellezerit hapur gjithnje ri


Ky tekst u dërgua nga Besi
Më Shumë Këngë Nga Kujtim Prodani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet