TEKSTESHQIP

Kujtim Prodani
Njelloj Si Une Te Vuash
Lyrics

VAJTOJ SOT DASHURINE E HUMBUR,
KULLOJNE NE LOTE EDHE FLOKET,
TA GJEJ SERISH NUK ESHTE E MUNDUR
NDAJ NUK ME NDALEN LOTET.

DERI DJE UNE ISHA AQ ME FAT,
ASKUSH NUK ISH SI MUA
POR SHPIRTI NUK ME GJEN REHAT
SE MARREZISHT TE DUA.

Ref.
POR S’MUND TA SHTYJA DASHURINE
ME ZENKA DHE ME SHERR
PER VETE DHIMBJE DHE VETMI
UNE ZGJODHA KESAJ HERE.

NDOSHTA KJO IKJE S’TE PRISH PUNE
DHE NDARJEN MUND TA DUASH,
VEC TE UROJ KESHTU SI UNE
NJELLOJ DHE TI TE VUASH.

NEN KEMBEN TENDE ME DESHIRE
E HODHA SHPIRTIN TIM,
POR TI ME DASHJE, PA MESHIRE,
E SHKELE PA NGURIM.

VEC ZEMRES, SHPIRTIT TIM, C’TE TE FAL,
C’TE TE FAL S’E DI AS VETE,
PO SHKOJ NE HESHTJE, PA PENDIM,
QE TI TE RRISH E QETE.

POR S’MUND TA SHTYJA DASHURINE….