Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kulayde
  • Vendlindja:
  • Vlore 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 18 Korrik 1984
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kulayde është këngëtar i njohur. Ju me të vërtetë nuk e dini se sa i madh është një shpërthim derisa të shihni se çfarë ndikon rreth tij. Një gjurmë thjesht nuk është e mjaftueshme; ju me të vërtetë duhet të bëni një ndikim. Dhe kur shikoni si një lëvizje e tërë është e rrethuar nga ndikimi, atëherë ju me të vërtetë e shihni atë që njihet si një "gjurmë në univers" ose në botë. Në moshën 11-vjeçare, Kulayde emigroi në Shtetet e Bashkuara nga Shqipëria. Futur në rrugët e Fort Worth Texas, ku ai filloi ngutjen e tij. I frymëzuar nga tingujt nëntokësorë të muzikës rrugore në Teksas, Kulayde ishte e vendosur të jetonte Ëndrrën Amerikane. Në vitin 2004 kur Kulayde u detyrua të largohej nga vendi duke e sjellë atë në Kanada. Që atëherë, Kulayde i është përkushtuar plotësisht muzikës së tij si një artist i pavarur regjistrimi nëntokësor. Me suksesin e madh të kasetave të përzierjes së rrugës së tij në vitet 2006-2008, dhe mbështetja e bazës së tij të internetit në MySpace dhe youtube, Kulayde ishte qartësisht në rritje.

Në dhjetor 2009 Kulayde nënshkroi një marrëveshje rekord me Choppaboy Ent. Inc.

Në Janar 2010, Kulayde publikon videoklipin "Wabble (Wit The Beat)" në Toronto Ontario Kanada.

Më datë 7 Tetor 2010, Kulayde publikon videoklipin "Going Up".

Në vitin 2011, Kulayde publikon albumin "Back By Any Demand".

Më datë 8 Shtator 2012, Stresi publikojnë videoklipin "Now Am Ballin", në bashkëpunim me Emiliano Pakufijt & Kulayde.

Më datë 15 Gusht 2015, Kulayde publikon videoklipin "Bad Dream". Videoklipi u prodhua nga Max Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet