TEKSTESHQIP

Kumrije Biba
Maturant
Lyrics

Sonte nata sjell kujtim
harmoni ne zemren time
do vallzoj e nuk do rri
maturant o djal i ri

Anemban ju maturant
qe kete nat e keni prit
hyni dilni neper valle
si sorkadhe dhe petrit

REF x2
Eja sonte ti me ne
shok e shoqe po me thrrasin
maturante je e re
varget tua po kercasin

Sa shum zemra po gufojn
maturantet po festojn
djali i ri dhe nje syshkruar
ne kete nate te paharruar
edhe une jam bashk me ju
po ju them edhe njehere
maturante kam qellu
sikur sonte asnjeher

REF x4
Eja sonte ti me ne
shok e shoqe po me thrrasin
maturante je e re
varget tua po kercasin

DËRGOI:
INFO
Projekti muzikor erdhi online i ilustruar artistikisht me një klip muzikor, i cili u publikua me datë 28 Prill 2015.