Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kurorat Fiks - Larg (Feat. Rino Ritem)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Andy V:
Na ndajne kilometra, metra, milje dhe male
Ti zemren time hape dhe je brenda eshte normale
Nese nuk mund te shprehem me kupto kerkoj falje
Imazhi jot me shfaqet me zhduket ne cdo frymemarrje
S'e besoja, se do vinte dita te t'kerkoja
Te thoja se me mungove edhe te dashuroja
Sinqerisht nuk doja te t'lendoja
Thjesht bera sic mendova dhe me solli pasoja
Dhe nje here te dua afer se kuptova gabimin,
Te jap fjalen do qendroj dhe qe do ta mbaj premtimin
Per vitet qe do vine me ty kam vene synimin
Me ty do jem gjithmone se e kapa kuptimin
Caste te paharruara, ndjenja te ngaterruara
Sundonin mendjen time per sa kohe ti ishe larg
Koha per t'i lene mbrapa se tani jane te kaluara
Ajo qe na ka ngelur eshte te gjendemi ne prane

Ref: Me ty do te jem afer zemres te kem
Sado larg larg Larg larg me ty do te jem (2x)

Aroganti: 24 ore ne dite dua te jem me ty
Kur kthehem naten vone te te gjej ne shtepi
Ndoshta sjellja ime e keqe te ben qe ta mendosh
Dhe oret qe mungoj ndoshta mos ta besosh
Une te dua dhe s'ndryshon ndoshta disa here harroj
Te ta them te ta shpreh te kam zemer te mendoj
Nje fjale jote e embel me jep force qe te vazhdoj
S'behet fjale me asnje tjeter nuk te krahasoj
Behu dielli im ne dite te ftohta
Kam nevoj te degjoj fjale te ngrohta
Ti je nota per muziken qe ka ndjenjat e mia
Ti je bota je gjithcka e embel si melodia
Nuk kerkoj qe te ndryshosh mos kerko qe te ndryshoj
Me prano keshtu sic jam ashtu sic je une te pranoj
Hey! Dua qe te jemi bashke!
Hey! Do vij te te gjej ta thashe!

Ref: Me ty do te jem afer zemres te kem
Sado larg larg Larg larg me ty do te jem (2x)

Mc Blero: Per te githa kam pelqime por ti s'ishe si te tjerat
Me dhe dicka qe me plotesonte dhe me ngrive ndjenjat
Me beri te vazhdonim te ishim me te lidhur
S'e kisha frike mendimin edhe per kte jam i bindur
Te shikoja rrugen time kur e shkelnin kater hapa
Papritur pakuptuar e gjeta veten shume mbrapa
Pash se isha i larguar nga ajo qe enderroja
Por t'kisha ty dhe ne te dy qe kurre s'e imagjinoja
Tek ty jam i drejtuar kur them jam i dashuruar
Tek ty kam dedikuar vargjet gjithmone qe kam shkruar
Edhe pse s'te kam treguar ta dish nuk gjeja menyren
Nuk kisha forcen qe t'kthej kohen edhe mbrapsht natyren
Nuk kisha dhe s'do kem lek qe dhurata te te blija
Betohem ça s'do bej po te jesh gjithmone e imja
Edhe pse ta thashe njehere me pelqen ta perseris prape
Me ty jam i dashuruar por tani me ze te larte

Ref: Me ty do te jem afer zemres te kem
Sado larg larg Larg larg me ty do te jem (2x)
Kurorat Fiks
Featuring: Rino Ritem
Publikimi: 26/03/2013


Kurorat Fiks - Larg
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Larg".
3. Video është e këngës "Larg", por nuk këndohet nga Kurorat Fiks.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kurorat Fiks:


Komente 0