A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kurt Lika

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Kurt Lika është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut. Kurt Lika, kengetari i cili per here te pare doli ne skenen shqiptare ne vitin 1988, me kengen e tij te pare "Gjalle a Dek Nusen T'ma Bini", se bashku me motren, dhe u nderua nga Ramiz Alia me cmimin e pare ne shkalle republike 'Laureat i Festivalit'. Kurt Lika angazhohet neper dasma e koncerte te shumta, ku nder kenget e tij me te pelqyera vlen te permendet "Lulja e Kurbinit". Sot ai jeton ne Laç te Kurbinit dhe shtrin aktivitetin e tij brenda d...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Zef Nika

Arben Delaj

Gjovalin Prroni

Gezim Nika

Arif Vladi

Pellumb Vrinca

Marjust Lumci

Tonin Uldedaj

Adem Barbullushi

Perlat Sheqeri


Tags: Kurt Lika

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019