Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kurt Lika - Kenga E Veles  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

08/07/2019

2019-07-08T14:19:14+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenga E Veles" kënduar nga Kurt Lika.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Kurt Lika i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Labinot Rexha - Kenga E Veles

o bre vele bre lumi vele a t'bjen men o velo imeri
a t'bjen men o velo imeri a imero gojo sheqeri

Hoxhollaro ju o sa jeni a çetapet o ju o qe i keni
o çetapet o ju o që i knoni velen temo miro tma lani

kur e qiten o velen n'tabut e zemra nanes ati ti kupi
kur e quno velen te vorri zemra nanes ati o i kupi

Remzie Osmani - Kenga E Veles

Ooo more Velo i lumi Vele
O a t'bjen n'men o
Per mue t'mjerin
Oh vaj medete

Ooo a t'bjen n'men o more
Per Ymerin o per Ymerin
At goj o sheqerin
Oh vaj medete

Ooo hoxhallar o more
Ju o sa jini
O pash Qitapet o qe i kini
Oh vaj medete

Ooo pash Qitapet o
Ju hoxh qe knoni
O Velen tem ma mir o t'ma lani
Oh vaj medete

Ooo kur e çiten Velen o n'tabute
O zemra nanes at dit
O ju kepute
Oh vaj medete

Ooo kur e çun o Velen o te vorri
O zemra nanes at dit
I gopi
Oh vaj medete
Më Shumë Këngë Nga Kurt Lika:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet