Kushtrim Dobra
Kushtrim Dobra
Kushtrim Dobra
  • Vendlindja:
  •  Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër Zvicër
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Kushtrim Dobra është këngëtar i njohur. Është nga Peja por jeton në Zvicër për shumë vite. Me muzikë meret prej shume vitesh, por pas një pauze më të gjatë ai rikthehet më aktiv vitet e fundit.

Më datë 15 Mars 2015, Premtimi & Kushtrimi publikojnë videoklipin "Besen Bes". Kjo eshte kënga e parë pas pauzës dhe eshte një këngë kushtuar dëshmorëve të kombit. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Mbreti Records.

Më datë 25 Mars 2016, Kushtrim Dobra publikon videoklipin "Vendi I Vjetër". Videoklipi i kesaj balade të bukur eshte punuar në Zvicër, ndersa muzika është punuar në Insanestudio.

Më datë 23 Qershor 2016, Mendi publikon videoklipin "Manushaqe", në bashkëpunim me Kushtrim Dobra.

Më datë 28 Janar 2017, Kushtrim Dobra publikon videoklipin "Me Zemer", në bashkëpunim me Dj Nardi.

Më datë 25 Mars 2017, Kushtrim Dobra publikon videoklipin "Të Lutem".

Më datë 16 Korrik 2017, Kushtrim Dobra publikon videoklipin "Rrena".

Më datë 6 Prill 2018, Kushtrim Dobra publikon videoklipin "Mos Genje". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo.

Në vitin 2018, Kushtrim Dobra publikon albumin "Digje Sonte".

Më datë 7 Prill 2019, Dj Gimi-O & Kushtrim Dobra publikojnë videoklipin "Lujma".

Më datë 16 Maj 2019, Kushtrim Dobra publikon videoklipin "Te Dua / Je T'aime", në bashkëpunim me Jobsab.

Më datë 13 Gusht 2019, Kushtrim Dobra publikon videoklipin "Te Urrej".

Më datë 30 Janar 2020, Kushtrim Dobra publikon videoklipin "Ndjenjat", e cila është e zhanrit baladë. Kënga në fakt është një përshtatje e këngës “Аллея”, të këngëtarit të huaj JONY. Klipi i këngës është mjaft i veçantë, dhe i përshtatet tematikës që balada trajton.

Më datë 5 Mars 2020, Kushtrim Dobra publikon videoklipin "Ende Te Du".

Më datë 14 Janar 2021, Kushtrim Dobra publikon videoklipin "Si Diamant". Muzika e këngës u punua nga Xhulio Milloshi, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Anxhelo Koci.

Më datë 2 Qershor 2021, Kushtrim Dobra publikon videoklipin "E Di Qe Ma Ke Inatin". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Sali Imeri.

Më datë 6 Qershor 2022, Kushtrim Dobra publikon videoklipin "Me Tupana". Kënga vjen e realizuar në të gjithë komponentët e saj nga Miti Geci. Videoklipi u prodhua nga kompania Time Pictures.

Më datë 2 Gusht 2022, Kushtrim Dobra publikon videoklipin "Supermodele". Kënga vjen e realizuar në të gjithë komponentët e saj nga Nurteel.

Më datë 14 Shtator 2022, Kushtrim Dobra publikon videoklipin "Nafaka Jeme". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, ndërsa teksti u shkrua nga Lorenc Hasrama.

Më datë 19 Tetor 2022, Kushtrim Dobra publikon videoklipin "Jena Nisha". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ilir Berani, ndërsa orkestrimi u realizua nga Miti Geci.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Kushtrim Dobra »

Komente 0