Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kushtrim Dobra - Vendi I Vjetër Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Ka kalu ni koh e gjat
Vendi vjeter ka mbet that
Sa her n'ven kur kaloj
Rruget i kujtoj
Kohen prap me kthy nuk mun
Edhe pse pa ty po vuj
Cka me ba as vet se di
E shkreta dashuri
Me dashni nuk ban me lujt
Si dy syt duhet me rujt
S'esht kollaj dashni me gjet
Por me humb esht shum leht
Me dashni nuk ban me lujt
Si dy syt duhet me rujt
S'esht kollaj dashni me gjet
Por me humb esht shum leht

REF.:
Ndalu zemer dhe mendo
Dashurin qe kemi pas
Askush tjeter nuk te don,
sikur qysh t'kam dasht
Mbylli syt e me kujto
Fshij lotet mos vajto
Keshty zemer eshte kjo jet
Dashuria kurr nuk vdes

Ni amanet du me ta lan
Mbaje n'mend sa te jesh gjall
Ato fjal qe ti kam than
Gjitha nga zemra kan dal
Me vujt veten sdu me ba
E kalura s'kthehet ma
Vazhdo rrugen dhe jeto
Mua me harro
Me dashni nuk ban me lujt
Si dy syt duhet me rujt
S'esht kollaj dashni me gjet
Por me humb esht shum leht

REF.:
Ndalu zemer dhe mendo
Dashurin qe kemi pas
Askush tjeter nuk te don,
sikur qysh t'kam dasht
Mbylli syt e me kujto
Fshij lotet mos vajto
Keshty zemer eshte kjo jet
Dashuria kurr nuk vdes


Ky tekst u dërgua nga Blerta Shala

Kushtrim Dobra - Vendi I Vjetër
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vendi I Vjetër".
3. Video është e këngës "Vendi I Vjetër", por nuk këndohet nga Kushtrim Dobra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kushtrim Dobra:


Komente 0