L-Patriot
L-Patriot
L-Patriot
  • Emri i vërtetë:
  • Lekë Nikolla
  • Vendlindja:
  • Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
L-Patriot është këngëtar i njohur. Lekë Nikolla, i cili ndryshe quhet edhe si “L-Patriot”, është bërë mjaft i kërkuar sidomos nga bashkatdhetarët tanë në Zvicër dhe gjithë diasporën. Ben rap bashk me vellain e tij 3pi-G. Reperi gjakovar, i cili jeton në Bazel të Zvicrës, ishte i ftuar edhe nga “Unikkatil” të këndojë në koncertin e tij, të cilin e mbajti në Fribourg. Ka kenduar me disa kengetare te njohur si Kobra, Master max etj. L-Patriot eshte ne grupin TBA.

Në vitin 2010, L-Patriot publikon albumin "Qëllimin E Arrita".

Më datë 7 Shtator 2013, L-Patriot publikon videoklipin "Fuck Illuminati".

Më datë 27 Nëntor 2013, L-Patriot publikon videoklipin "Votat E Humbura". Videoklipi u prodhua nga Red World Production.

Më datë 12 Korrik 2015, L-Patriot publikon videoklipin "Hard".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: beti111 beti111  Komente 0