Audio

Labi Ramaj & Soodope - Daydream  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

19/05/2018

2018-05-19T18:27:41


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Daydream" kënduar nga Labi Ramaj & Soodope.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Labi Ramaj & Soodope i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Demi Lovato - Daydream

I coulda been the one you noticed
I coulda been the one for you
I coulda been like all the others
Is that what I'm supposed to do?

I don't wanna be disappointed
And I don't want to have to prove
How I really feel about you
But would you even have a clue

I try to be sensitive
I try to be tough
I try to walk away
I try to be innocent
I try to be rough
But I just wanna play

You're my daydream
You know that I've been
Thinking about you lately
And every time I look at you
I can't explain how I feel inside
I can't get away
You're my daydream

If I tell you what I'm thinking
If I let myself trust you
Can you give me what I'm missing?
Can you make my dreams come true?

I try to be sensitive
I try to be tough
I try to walk away
I try to be innocent
I try to be rough
But I just wanna play

You're my daydream
You know that I've been
Thinking about you lately
And every time I look at you
I can't explain how I feel inside
I can't get away
You're my daydream

I've always wanted someone
I've been waiting so long
Could you be that someone
Are you my, are you my
You're my, you're my...

You're my daydream
You know that I've been
Thinking about you lately
And every time I look at you
I can't explain how I feel inside
I can't get away
You're my daydream

And you know, and you know
And you know, and you know
You're making me insane
And you know, and you know
And you know, and you know
You're doing it again (x2)

Avril Lavigne - Daydream

La la la la yeah la la la la

I could've been the one you'd noticed
I could've been all over you
I could've been like all the others
Is that what I'm supposed to do

It would've been really stupid
If I would've went home with you
To give you everything you wanted
It would've been way too soon

I try to be sensitive
I try to be tough
I try to walk away

I try to be innocent
I try to be rough
But I just wanna play

You're my
Day-Dream
You know that I've been thinking about you
late-ly

And every time I look at you I
can't explain how I feel inside
I can't get away

You're my
Day-Dream yeah

and you know and you know and you know
you're makin' me insane
and you know and you know and you know
you're doin' it again

and you know and you know and you know
you're makin' me in-sane
and you know and you know and you know
you're doin' it again

repeat every thing 2X's
Më Shumë Këngë Nga Labi Ramaj: