Audio

Labi Ramaj - Forever  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

19/07/2018

2018-07-19T18:02:53


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Forever" kënduar nga Labi Ramaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Labi Ramaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Egzon Pireci - Forever

[Egzon Pireci:]
Gjithmon kom me t'dasht
Qe kaq shume sa t'du tash
Si sot si mas 50 vjetve
Ti zemer ngoje mir kto fjal qe un ti thash
Po t'betona deri nvdekje kena me kon bashk (2 her)

[Rozana Radi:]
Cdo nat po du me t'pas ngat
Me nejt me mu deri kur tmzen gjumi
E tnesermen kur tcohem me t'pas prap afer,
E meriton cdo dit ty me ta dhon

Ti je ai qe shoh n'endrrat T'mia
Sa her tshoh zemra mndalet krejt
Me kon diku larg vec un e ti ma kerkon
Kuptoje shpirt vec per ty frymoj
[Egzon Pireci:]
Gjithmon kom me t'dasht
Qe kaq shume sa t'du tash
Si sot si mas 50 vjetve
Ti zemer ngoje mir kto fjal qe un ti thash
Po t'betona deri nvdekje kena me kon bashk

[Rozana Radi:]
Gjithmon kom me t'dasht
Qe kaq shume sa t'du tash
Si sot si mas 50 vjetve
Ti zemer ngoje mir kto fjal qe un ti thash
Po t'betona deri nvdekje kena me kon bashk

[Egzon Pireci:]
Je ajri per muuu
Nuk di as 1-minut pa ty me jetu
Tkom shpirt e shum tdu
Tlutna rri gjithmon me mu

[Rozana Radi:]
Ti je ai qe shoh n'endrrat T'mia
Sa her tshoh zemra mndalet krejt
Me kon diku larg vec un e ti ma kerkon
Kuptoje shpirt vec per ty frymoj

[Egzon Pireci:]
Gjithmon kom me t'dasht
Qe kaq shume sa t'du tash
Si sot si mas 50 vjetve
Ti zemer ngoje mir kto fjal qe un ti thash
Po t'betona deri nvdekje kena me kon bashk

[Egzon Pireci & Rozana Radi:]
Gjithmon kom me t'dasht
Qe kaq shume sa t'du tash
Si sot si mas 50 vjetve
Ti zemer ngoje mir kto fjal qe un ti thash
Po t'betona deri nvdekje kena me kon bashk

Zaimina Vasjari & Gold AG - Forever

Zaimina:
Na ehi..na ehi..na yeah..Ehi..Ahahah

Gold Ag:
O llokum Shipnie qashtu veq kesh
E di qe um don edhe kur sum mer vesh
Para dhe prapa po don me kris
Po du met hanger po s'po di ka me ja nis
Vera e nxeht kto pasoja i ka
E mat nxeht se ti kogja moti s'kom pa
Jom kat mendoj n'ondrra për nat
Pom doket po duhet pushimin me zgat
Deren perball saher del na kall
Ftyra i kesh kur takohum n'shkall
Veç 1 sen t'vogel pe lypi pi teje
Neser kur del mer çader ngat meje
Se kam pamje t'mir ka me kthy kryt
Ti rrezitu ndill e une ti rreziti syt
E pastaj kur te lodhesh dhe do relaksime
ti sikur dielli perendon tek dhoma ime

REF..2x
Zaimina:
Forever you'll be love me
Forever you'll be want me
Forever you'll be hold me BOY
You'll be mine..uhuu..Yeah

Gold Ag:
Rri ma ngat meje hiq mos ta nin
E jona o krejt Tiran e Prishtin
E nese naj her t'kapin tripa t'merzis
Vi une knej zemer per dy or e gjys
Gajlen mos e baj se kthena apet
Ja hajde ja po vi se spo rrihet vet
Tripi po dihet edhe vet pe shef
Per fund ni "mpuc" ku ta ki qef

REF..4x
Zaimina:
Forever you'll be love me
Forever you'll be want me
Forever you'll be hold me BOY
You'll be mine..uhuu..Yeah

Real K - Forever

forever beby together.....
Real K
Shpresa e fundit mbeti e tash pa ty jetoj t'shumta kam dhimbje qe nuk mund ti perballoj
edhe pse ti shkove si hije je tek un
dashuri t'veretet ti ski me gjet kerkun ndoshta jeta merr fund e pa ty vetem mbes ndoshta pran fotografis tane lotet i qes ,pa ty mbeeta,, je i vetmi kujtim s'mund te gjej forc s'mund te gjej perballim e mallkoj foton tim qe bashk nuk na mbajti e mallkoj edhe fakturen qe neva na ndajti tash ti je larg ma kurr ska me tpas ngat s;muj me kuptu veten t;kom enderr gjdo nat,
ndoshta pse s'tkam pran deshiren sma ploteson tash kur ta ves zemera ty te don
I ulur nvetmi i shprehna lapsit e fletes do tkem tvemin kujtim deri ne fund te jetes

Ref..2x lyric master\
tkujtoj me mall .........
tkujtoj me zemerrr
eja ejaaa bejbi eja forever

Real K
Dua te tpremtoj diqka se gjithmon do te dua do te respektoj me zemer
ndjenjat e tua
dua tjem i joti kam shpres pa ty mos te mbes
po mundohem te trikthej se zemra po ma thot te pres
sa her mendoj per ty thom se je engjulli im
ajo qe hidhrrimin ma kthen ne gezim me bukurin e diellit ne perendim do te jesh gjithmon pjes e shpirtit tim
je ti e vetmja qe e deshirojj
me thon se je qmendur te dashuroj
jetoj ne kujtime kur ty te shikoj i vetum pa ty kurr nuk dua te jetoj
shpresoj se i vetem i joti do te jemm
ven ne zemer veq per ty do te kem besoj se me do sa te dua une ty qe endrren ton ta jetojm
bashk te dyy

Ref. 3x lyric master
tkujtoj me mall...
tkujtoj me zemer
eja ejaa bejbi ejaa forever

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Labi Ramaj: