Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Labinot Tahiri (Labi) - T'fala Parisit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

21/07/2018

2018-07-21T13:49:07+00:00

Këngë e albumit:

"Jam Keq"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "T'fala Parisit" kënduar nga Labinot Tahiri (Labi).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Labinot Tahiri (Labi) i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dava Gjergji - T'fala Parisit

Oooooo i madhi Zot
Ty t'qofshim fale
Në Kosovë lufta a kalle
Ej në Drenicë mor krisi s`pari
Gjoks Luani Adem Jashari
Le ta din Londra e Moskova
Jo s'dorzohet kurrë Kosova

T`fala Parisit e t`fala Berlinit
jemi ushtar t'Zahir Pajazitit
T`fala Parisit plumba Beogradit
Jem ushtarë të Adem Jasharit

Oooooo n'Kala t'Lezhës t'Kastriotit
U lidh besa besa e Zotit
O n'Kosovë dasma ka fillue
E kam motër m'bjen me shkue
Le ta din Londra e Moskova
Jo s'dorzohet kurrë Kosova

T'fala Parisit e t'fala Berlinit
Jem ushtarë t'Luan Haradinit
T'fala Parisit plumba Beogradit
Jem ushtarë të Adem Jasharit

Oooooo ju moj nanat Kosovare
E ju fmit që flini n`male
O me na fal për vujtje tuja
Se Kosova osht e juja
Le ta din Londra e Moskova
Jo s'dorzohet kurrë Kosova

T`fala Parisit e t`fala Berlinit
Jem ushtarë o të Mujë Krasniqit
T`fala Parisit plumba Beogradit
Jem ushtarë të Adem Jasharit

Oooooo moj Serbi me zemër djalli
Kurrë su ngope me gjak shqiptari
O ka me t'djeg si shtrigen zjarre
Kjo Ushtria Çlirimtare
Le ta din Londra e Moskova
Jo s'dorzohet kurrë Kosova

T`fala Parisit e t`fala Berlinit
Jem ushtarë t'Zahir Pajazitit
T`fala Parisit plumba Beogradit
Jem ushtarë Të Adem Jasharit.

Adem Ramadani & Nazmi Sulejmani - T'fala Parisit

eeeeeejjj.. ouu zotii madh
Të Kofshim oo fale
në Kosovë Lufta u kalle
Ouu.. në Drenic aty pik s`pari
Zogë Luani Adem Jashari
Le ta din Londra e Moskova
Nuk dorzohet kurr gjall Kosova

T`fala Parisit e t`fala Berlinit
jemi t`bijt e Isë Boletinit
T`fala Parisit pluma Beogradit
Jem ushtarë Të Adem Jasharit

eeeeee.. oo moj nana Kosovare
e ju djem që fleni n`male
ooo me na fal për vujte tuja
se Kosova osht e juja
Le ta din Londra e Moskova
Nuk dorzohet kurr gjall Kosova

T`fala Parisit e t`fala Berlinit
jemi t`bijt e Isë Boletinit
T`fala Parisit pluma Beogradit
Jem ushtarë Të Adem Jasharit

eeeeeejj.. moj Serbi me zemër djalli
Kurr su ngope me gjak Shqiptari
ooo mena djeg si shtrigen zjarri
kjo Ushtria Çlirimtare
Le ta din Londra e Moskova
Nuk dorzohet kurr gjall Kosova

T`fala Parisit e t`fala Berlinit
jemi t`bijt e Isë Boletinit
T`fala Parisit pluma Beogradit
Jem ushtarë Të Adem Jasharit
Më Shumë Këngë Nga Labinot Tahiri (Labi):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet