TEKSTESHQIP

Labinot Alshiqi
Pa Ty
Lyrics

si duket mbeta pa ty
por faji jo nuk kam
fati yn ishte keshtu
qenka shkru t'jetojm te ndare
te doja me shum se veten
qdo minut tkam ndejt pran

me thuaj kush me mallkoj
qe nga un ty te largoj
a mendove ti per mua
kur vendose meu largu
me thuaj si ta kaloj jeten
me thuaj si tjetoj PA TY

sa vite bashk i kaluam
se dua jeten pa ty
qdo dit bashk e jetuam
ishe drita ime ti
do te mbaj ne zemer
per jete do te dua

si duket mbeta pa ty
por faji jo nuk kam
fati yn ishte keshtu
qenka shkru t'jetojm te ndare
te doja me shum se veten
qdo minut tkam ndejt pran

me thuaj kush me mallkoj
qe nga un ty te largoj
a mendove ti per mua
kur vendose meu largu
me thuaj si ta kaloj jeten
me thuaj si tjetoj PA TY

sa vite bashk i kaluam
se dua jeten pa ty
qdo dit bashk e jetuam
ishe drita ime ti
do te mbaj ne zemer
per jete do te dua

sa vite bashk i kaluam
se dua jeten pa ty
qdo dit bashk e jetuam
ishe drita ime ti
do te mbaj ne zemer
per jete do te dua

DËRGOI:
INFO
Siç është bërë traditë në showbizin shqiptar, ky materiali muzikor është prezantuar në tregun e gjerë të muzikës i përpunuar me mjaft shije me anë të një videoklipi, për produksionin e të cilit u kujdes Urban Graphics. Ky videoklip u publikua me datë 27 Mars 2014. Për këngën ka punuar kompozitori Jeton Berisha, ndërsa tekstin e kreu Egzon Pireci.
 “Ky është klipi im i tretë me radhë, kënga titullohet “Pa ty” dhe është një baladë e cila është pritur mjaft mirë nga publiku sidomos ne rrjetin social youtube. Kam edhe disa këngë tjera pa klipe. Unë mendoj se kohëve te fundit nuk po mjafton vetëm zëri për të arritur. Plane kam shumë unë nuk do të ndalem me kaq sepse deri tani qka kam bërë jam i kënaqur por do të vazhdoj te punojë për këngë të reja per verë”, thotë Labinoti.