Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lady Cherry

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21
 • Vendlindja:
 • Mitrovicë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Gjermani 
 • Mosha:
 • 29 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Lady Cherry është një këngëtare e njohur. Mergita Halili ( Lady Cherry ) ka emigruar në Gjermani kur ishte 2 vjeçe dhe ku jeton edhe sot në qytetin e Köln. Mergita ka filluar qysh 4 vjet me kërcy` në stilin Hip-Hop/Crump/Oriental dhe Stilin e ashtuquajtur të Shqiptarve..mandej ka hyrë ne shkollë fillore dhe ka filluar prap në një grup Dance me ma shum qika me mbajt Battles dhe koncerte tjera..Ka ardh koha e shkollës së Mesme,dhe ju mbledhen shum probleme me xhelozi e shum te tjera,ndaj T...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Viona Shabani

Dorina Xerxa

Nita Bahtiri

Doruntina Disha

Qendresa Batllava

Llollo

Shqipdona Behluli

Blinera Krasniqi

Arbëresha Hajdari

Elbenita Kajtazi

Tags: Lady Cherry, Mergita Halili


Komente mbi këtë artist