Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lady Gaga

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  63
 • Emri i Vërtetë:
 • Stefani Joanne Angelina Germanotta
 • Vendlindja:
 • Manhattan, New York 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Lady Gaga është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Stefani Joanne Angelina Germanotta, e njohur më mirë me emrin e saj të skenës Lady Gaga, është një këngëtare-kompozitore Amerikane e muzikës pop. Ajo filloi të performonte në skenën e muzikës rrok në pjesën perëndimore të qytetit të Nju Jorkut në vitin 2003 dhe u regjistrua në universitetin e arteve të Nju Jorkut. Shpejt, ajo nënshkroi me Streamline Records, një degë e Interscope Records. Gjatë kohës së saj tek Interscope, ajo punoi si kompozitor...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Kelly Clarkson

Lana Del Rey

Hilary Duff

Taylor Swift

Vanessa Hudgens

Katy Perry

Cheryl Cole

Adele

Hadise

Loreen

Tags: Lady Gaga


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet