Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Lana Del Rey

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21
 • Emri i Vërtetë:
 • Elizabeth Woolridge Grant
 • Vendlindja:
 • New York 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 33 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Lana Del Rey është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Elizabeth Woolridge Grant, e njohur më mirë me emrin e artit si Lana Del Rey, është një tekstshkruese amerikane. U rrit në pjesën veriore të Nju Jork, Del Rey u zhvendos në Nju Jork në moshën tetëmbëdhjetë vjeç, ku ajo ndoqi kolegj dhe filloi shkrimet në muzikë dhe paraqitjet në klube. Në korrik 2011, ajo lëshoj këngën "Video Games" në internet, i shoqëruar me një video të bërë vetë. Kënga më vonë u lëshua si audio në tetor, duke udhëhequr alb...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Kelly Clarkson

Vanessa Hudgens

Taylor Swift

Katy Perry

Hilary Duff

Lady Gaga

Loreen

Cheryl Cole

Hadise

Helena Paparizou


Tags: Lana Del Rey

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet