Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lannex - Trëndafili Jem Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  31

rep1:
nat e erret, tu menu per ty
erdhi mengjesi
kur edi qe sje e imja
pom hup edhe gajreti

pi ves ku meti, ajo qe mdeshti
amo sot spom don
un menova per dyt, ti veq per veti
po prap nzemer tkom

lendom, amo un ty smuj
rrxom, prap ngritem e dashni tjap
tkam than dashnin do ta ruj
ket premtim, un do ta mbaj

edhe syt me lot i laj
amo ty kurr nuk te shaj
edhe pse je e tjeter kujt
un prap nga vetja ste ndaj

nuk po du loti nsy met ra
nuk po du zemren me ta vra
edhe pse zemra jote temen
ne dysh e ka nda

mos thuj e pat se po du tprap
un tjap dashni ti m'shkakton plag
kur dy veta duhen rrin bashk
edhe kan fat

tkam ne zemer, dhe ne kujtime
me kujtohesh per cdo nat
ke ik larg nga jeta ime
por kujtimet te sjellin ngat

tash se du jeten, as se du tjetren
sun e pranoj ket fakt
kur lexova letren, kisha pranu vdekjen
se ndarjen sun e perballova dot

--------------------------------
ref:
o trëndafil ti aje tha
o trëndafil a je tum pa
dikur dham fjal dhe bes
dikur kishim t'njejten shpres
--------------------------------

rep2:
ti me qit veten, e me pyt veten
tishe kan nven temin, qa kishe bo
kishe pas urrejtjen, amo un jo
se jom tu t'dasht hala

nuk ma din gjendjen
se ki te un mendjen
ta them t'verteten
se pa ty kejt zbrazt

me ka marr malli
ti mem thirr zemer
mu grind
edhe prap mu dasht

amo ka shku koha nuk kthehet
kur vjen nata shpirti zhgenjehet
ne mengjes dikush mungon
dhe zemra si nje got thehet

po vrehet, ftyra jem e zbeht
qysh nuk pot vjen pak gjynah
mu dridh buza, mhupi forca
kur me the se du mu ndah

buza rrin nvaj, un jam hala aj ma
nvenet ku ishim, vet po ena
shum o ka mvran cdo fjal qe ke than
besova nty, nfund dulen kejt rrena

netet e vona, naper telefona
athu najher i kujton, ti jeet
po t'shoh ne anderr, ty athu t'kujtona
amo jom aj qe shum tka desht

edhe hala tdu, deri nfrymen e fundit
un i majta kejt premtimet qe i dhash
deshta met harru, se ma hupe munin
amo zemra nuk tha kurr qite jasht

me mungon ncdo fest, as viti nuk ec
un ktu ka me ngec, me zemer te vrar
t'uroj cdo tmir ne jet, ne fund du me cek
te dua sikur per her te par
Lannex
Renditja: Top 200
Publikimi: 17/07/2016


Lannex - Trëndafili Jem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Trëndafili Jem".
3. Video është e këngës "Trëndafili Jem", por nuk këndohet nga Lannex.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

12
11

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Lannex:


Komente 0