TEKSTESHQIP

Lannex
Rakia
Lyrics

M'ka nxon dashnia, nia, nia sikur rakia
M'ka nxon dashnia, nia, nia sikur rakia
Ah kjo dashnia, nia, nia sikur rakia
Ah kjo dashnia, nia, nia si me m'nxon pija

Ni kapitull t'ri un pe nisi me tjetren
Se mas teje une boll kam nga
Kujtimet u treten, sonte fol me veten
Se me mu, kurr sun fol mo

Sa her t'kom thon nuk t'lo
Vec nese m'detyron,
Mu nda nuk ka, vec nese e kerkon
Sa m'don u pa, s'ki ca fillozofon
Se dashnia s'shprehet me fjal
Nese nuk e vepron

T'kam besu, t'kam menu
Qysh t'kam dasht, m'don ti mu
Munin posht ma ke gju
Hic kurgjo s'paske ru

Ti me mu paske lu
O sa shum paske lu
Amo von e kam kuptu se...

M'ka nxon dashnia, nia, nia sikur rakia
M'ka nxon dashnia, nia, nia sikur rakia
Ama kjo dashnia, nia, nia sikur rakia
Ama kjo dashnia, nia, nia si me m'nxon pija

Tash t'merr malli, malli o ka t'myt malli
Von e kam kuptu se je rren si falli
Kejt fotografit me ty po i kalli
Me kon jam, don me dit, t'ka kap halli

Po t'vjen keqe per mu, sun pe din kurgjo hic
Po m'vjen keq qe te un ski me pas kurgjo n'gisht
Mos u ndreq me mashtru, se kam tjetren sikur miss
Kurr nuk m'sheh tu xhelozu, se per ty ndjenja vdiq

Tkam besu, t'kam menu
Qysh t'kam dasht, m'don ti mu
Munin posht ma ke gju
Hic kurgjo s'paske ru

Ti me mu paske lu
O sa shum paske lu
Amo von e kam kuptu se...

M'ka nxon dashnia, nia, nia sikur rakia
M'ka nxon dashnia, nia, nia sikur rakia
Ama kjo dashnia, nia, nia sikur rakia
Ama kjo dashnia, nia, nia si me m'nxon pija

DËRGOI:
INFO
Për të na bërë të shijojmë edhe aspektin viziv, ky produkt muzikor përcillet tek fansat i realizuar në spektrin vizual me videoklip muzikor, video produksionin e të cilit e përgatiti Lilchris Production. Videoklipi u publikua me datë 12 Dhjetor 2020. Për kompozimin dhe për fjalët e këngës është kujdesur vetë artisti, teksa audio u prodhua në studio nga Valon Demaku.
Rryma muzikore:
Hip-Hop
Renditja:
Top 200