Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lara Fabian

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
 • Emri i Vërtetë:
 • Lara Sophie Katy Crokaert
 • Vendlindja:
 • Etterbeek 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kanada 
 • Mosha:
 • 50 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Lara Fabian është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Lara Sophie Katy Crokaert, e njohur më mirë si Lara Fabian, është një këngëtare kanadeze-belge. Ajo ka shitur mbi 20 milionë rekorde në mbarë botën dhe është një nga artistët më të shitur belg të të gjitha kohërave. Ajo ka lindur në Etterbeek, Bruksel, tek një baba belg dhe një nënë siciliane. Që nga viti 1996 ajo ka edhe shtetësinë kanadeze së bashku me belgen. Që nga viti 2015 ajo ka jetuar në provincën Walloon Brabant në Belgjikë, pak larg ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Dido

Paulina Rubio

Jennifer Lopez

Julieta Venegas

Thalia

Celine Dion

Laura Pausini

Cheryl Cole

Ciara

Chenoa

Tags: Lara Fabian


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet