A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Lenda Dhe Jeta

Lëndë e thjeshtë, lënd ujem.
Pata qënë, do të jem.
Rëndë-e fellë-edhe përjetë,
Jam çudi si kursesi...

Marr të rëndët që përdhè.
Marr të fellët nënë dhè.
Po që Lart prej Qënies vetë
Marr e jap përjetësi,

- poem written by Lasgush Poradeci


Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  27

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019