Më mbaj mend (për 1 muaj)


Last Point - Prap

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prap".
3. Video është e këngës "Prap", por nuk këndohet nga Last Point.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Last Point - Prap  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Top Fest 6

Komente

Asnjë Koment

05/04/2009

2009-04-05T21:40:53+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Prap" kënduar nga Last Point.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Last Point i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Endrita - Prap

3x Kom menu,
un prap me t’fal, me t’fal
3x Kom menu,
un prap me dal, me dal

Prap prap prap na jena baby
Prap prap prap na jena...
Prap prap prap na jena
Baby prap prap prap na jena...

Kom dasht met fol un amo zemra nuk osht ka m’ len
ti je fajtori pse nuk e pranon ket sen
ti nuk po don me dal e verteta po t’dhem
Frymen ma ke nal prej qe hyre n’zemren tem
Pse ty met fal, fal pranoje ti kush je..
I ke ndru fjalt, fjalt
Dashnin nuk e ke ndje..

3x kom menu,
un prap me t’fal, me t’fal
3x Kom menu,
un prap me dal, me dal

Prap prap prap na jena baby
Prap prap prap na jena...
Prap prap prap na jena
Baby prap prap prap na jena...

Qdo nat esht ndryshe na dy kur jena bashk heeej
Lej kret qa ki e mos e le per pak

Leje leje leje qa thojn nuk o problemi jon (x2)

Pse ty met fal, fal pranoje ti kush je
I ke ndru fjalt, fjalt
Dashnin nuk e ke Ndje.

Lindi B - Prap

[LINDI B]
Frika jem dost
So si frika jote
Frik me ne edhe
Sna njeh pasha Zoten
Inat skom per korkon
Per gjithkon kom Dashni
Qellimin qe e pata une
Ata e kom ni

[REF 2X REAL G]
Prap na t'rit
Neser drit kena me pru
Kurr mos mu ndal
E gjithmon tu fitu
Te na nuk egziston
Opsioni mu dorzu
Neve na sheh
Gjithmon tu fitu

[LINDI B]
Humbje na nuk njohim
Gjithmon na fitojna
Me na bo ni tkeqe
Kurr sta harrojna
Gjithmon edhe tash
Na n'REP dominojna
Me na bo ni tkeqe
Na kurr sta harrojna
Na keni kesh kur ja kem nis
Po fund nuk kem me pas
Ngecje na asniher
Nuk kemi has
Nese don probleme
Hajt nguce njo temin
Vet caktoje diten
Vet caktoje venin
Sjeni per REP
Ma mir lene ket pun
Ti je shum i dobt
E per talent po vun
Bitch un jom Lindi B
I pari jo i fundit
Nuk njoh ligje t'SHTETIT
As ligje t'KANUNIT

[REF 2X REAL G]
Prap na t'rit
Neser drit kena me pru
Kurr mos mu ndal
E gjithmon tu fitu
Te na nuk egziston
Opsioni mu dorzu
Neve na sheh
Gjithmon tu fitu

[REAL G]
I kom 14 vjet
Me bo REP
Ti si pleq
Ki mem ngu apet
Asniher nuk tshoh vet
Juve krejt ren ju rrzojm
Ata qe sbesojn
Lej let urrnojn
Ata qe s'besojn
Lej let ta pesojn
Pyti edhe tjert
Masanej kallxojn
Jom ky qe jom
Per askend nuk ndrrojn
Suksesin e kom meritu
Rrugen se lshoj
Talenti me pare s'shitet
Njejt veq thom
Edhe arritet
Qdoher ma i fort une kthehna
E tjerat ta thojn kur une kthehna
Asnjeher skem mu nal
Po ti gabim e ki
Prandaj thirrem REAL G
Rep Is MY LIFE
E thomme gjith zemer
Nuk jom asi tipi
Qe e bon per emer
Me ju dhon respekt
Ju se meritoni
Nese don me msu
Fjalt e mija ngoni
HALA HERE IN THE STREET
BUT PUSH AND TELL

[REF 2X REAL G]
Prap na t'rit
Neser drit kena me pru
Kurr mos mu ndal
E gjithmon tu fitu
Te na nuk egziston
Opsioni mu dorzu
Neve na sheh
Gjithmon tu fitu

Ertila Koka - Prap

m'le te t'kem prap harroji ato gabime
une e di si jam po per ty une ndjenja gjithmone kam
ti je pepi im
harroji gabimet ki pabesim
oh afer ty po du me t'pas
dhe nji here ta jap kete rast
ti gjithe jeten ke me m'dasht
oh afer ty po du me t'pas
dhe nji here ta jap kete rast
ti gjithe jeten ke me m'dasht
shkurt e shqip po du me ty me kon ah
po du me ty me kon oh
ai po do me m'zon
ouo ouo ouo ouo
prap po du me kon un prap
po du me t'ndje une prap
po du me t'puth une tash
nuk e di pse nuk ja nisim
me mire se une kush do t'doj
mu askush s'mund t'me zevendsoj
me fol me ty m'duket njejt
une e kom vrejt
ti po don sonte ama neser ndryshon krejt
gabimet qe po i bon smuj me i lon krejt okey
prap e di qe don ti me mu pe don
une e ti nuk bon po du me kon qashtu qysh kem na dikur po bojna na si dikur
truni po thot jo po zemra po vun
apet na na si dikur
je je e di sa shum me don ti
po un arsye spo gjej
e po ja nisim krejt si ne fillim
qashtu qysh dojm une e ti

Më shumë këngë me këtë titull:
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet