Më mbaj mend (për 1 muaj)


Laura Nezha - Sa Larg Do Shkoj

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa Larg Do Shkoj".
3. Video është e këngës "Sa Larg Do Shkoj", por nuk këndohet nga Laura Nezha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Laura Nezha - Sa Larg Do Shkoj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

01/06/2017

2017-06-01T21:00:00+00:00

(Nga Kolona Zanora e Filmit: "Moana: Në Kërkim Të Ishullit Mitik")

Sa gjatë kam qëndruar para bregut të detit
As vetë pa e kuptuar
Arsyen time të vërtetë
Sa do doja t'isha vajza që ata duan
Por unë kthehem prapë në oqean
Sado përpiqem s'është e lehtë

Në çdo kthesë që marr
Në çdo gjurmë që ndjek
Në çdo rrugë që bëj
E ndiej që më çon
Tek vendi që e di
​Por që s'mund të shkoj
Vetëm këtë mendoj

N'horizont shikoj vijën qiell-det
Ajo më thërret
Dhe askush s'e di
Deri ku do t'mbërrijë
Nëse era ndihmon teksa barka lundron
Një ditë do ta di
Nëse shkoj s'do ta dijë njeri sa larg do t'mbërrij

E di se gjithsecili në këtë ishull
Është mjaft i lumtur që jeton këtu
Çdo gjë e ka vendin e saj
E di se gjithsecili në këtë ishull
Ka një rol dhe një rregull
Dhe unë do t'kem rregullin tim

Mund të udhëheq, mund të jem e fortë
Këtë do ta arrij, me shumë krenari
Brenda vetes ndiej një zë që thërret
Çfarë akoma pret?

Në horizont shikoj vijën qiell-det
​Ajo më thërret
Dhe askush s'e di
Deri ku do t'mbërrijë
Ngjan sikur po më fton e më thotë
Eja lundro; eja zbulo
​Ç'ka përtej asaj vije, kur kalon atë vijë

​N'horizont shikoj vijën qiell-det
Ajo më thërret
Dhe askush s'e di
Deri ku do t'mbërrijë
Nëse era ndihmon teksa barka lundron
Një ditë do ta di
Sa larg do shkoj


Më Shumë Këngë Nga Laura Nezha:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet