Më mbaj mend (për 1 muaj)

Laurant Halimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Bujari (Lipjan) 
  • Mosha:
  • 24 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Laurant Halimi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Shkollën fillore e mbaroi në fshatin Llugagji "Hasan Prishtina" ndërsa shkollën e mesme zgjedhi të studioi në Ferizaj shkollën 'Qesk Zadeja' të muzikës. Ndërsa si i vogël kishe gjithnjë pasion muzikën që nga mosha 6-7 vjeqare. Gjatë këtyre viteve aj punoi shumë si fillestar ku këngën e parë e realizoj në vitin 2011 "Vetëm Nocion" nga Tekstshkruesi Avni Qaili dhe muzikën nga Shkumbin Azizi kurse gjatë mbarimit të shkollës së muzikës ai realizoi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë KomentLive 2016 (2016)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Laurant Halimi

Komente 0