Lauresha Ramadani
Lauresha Ramadani

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  •  Zvicër
  • Ditëlindja:
  • 29 Prill
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi

Biografia

BIOGRAFIA: Lauresha Ramadani është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ajo eshte me prejardhje nga Kercova, e cila ka patur prirje dhe pasion per muziken qe ne femijeri. Ne moshen 7 vjecare ajo meson fyellin dhe qe atehere me inkurajim te mesueses se saj, pasioni i saj per muziken merr hov dhe eshte prezent edhe sot. Lauresha ka jetuar pjesen me te madhe te jetes ne Kercove ku edhe filloj veprimtarite e saj te para si kengetare. Ajo ne moshen 9 vjecare merr pjese ne Festivalin "Pellumbat e Arte" ne Kercove dhe ne va...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0