Më mbaj mend (për 1 muaj)

Laureta Pjetri - Sa Mire Kendoj Te Daka Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Fluturoj e lirë
Si Shqiponjë me flatra
Se ia kaloj mirbë
Sa herë shkoj te daja

Mê presin me kangë
Me valle më presin
Dasma t'bukra bajnë
Kostum t'bukur veshin.

Unë jam mirditore
Po jam mbesë lurjane
Çel si lule bore
Zgjohem me nan male.

Jo nuk ka si Lura
Lura dhe Mirdita
Se kan djem e cuca
Si gjerdan me drita.

Kur ulem n'at sofër
Buka ashte amël
Sa herê rri n'at votër
Falenderoj nanën.
Laureta Pjetri
Publikimi: 10/07/2019
Muzika: Mendi Buci
Teksti: Fran Laska


Laureta Pjetri - Sa Mire Kendoj Te Daka
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa Mire Kendoj Te Daka".
3. Video është e këngës "Sa Mire Kendoj Te Daka", por nuk këndohet nga Laureta Pjetri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Laureta Pjetri:


Komente 0