Mendi Buci
Mendi Buci

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Mendi Buci është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike dhe popullore folklorike. Më datë 18 Maj 2014, Mendi Buci & Prena Beci publikojnë videoklipin "Te Kerkova Porsi Bleta". Më datë 27 Maj 2014, Mendi Buci & Prena Beci publikojnë videoklipin "Cuce Lurjane". Më datë 31 Dhjetor 2019, Mendi Buci & Zef Doçi publikojnë videoklipin "Pa Sherifin Vaje Eshte Kenge (Sherif Dervishi)". Muzika e këngës u punua nga Mendi Buci....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0