Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Laver Bariu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  27
(1929-2014)  
  • Vendlindja:
  • Përmet 
BIOGRAFIA: Laver Bariu është një instrumentist i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Laver Bariu lindi në "Qytetin e Luleve", por është njohur në shumë vende të botës si krijuesi i "Sazeve të Përmetit". Mjeshtri i klarinetës dhe këngës popullore Laver Bariu, u nda nga jeta me date 26 Janar 2014, në moshën 86-vjeçare. Lajmi u bë i ditur prej familjarëve të tij. Ceremonia mortore zhvillohet në qytetin e tij të lindjes Përmet. Laver Bariu eshtë personalitet i shquar i muzikës popullore shqiptare si muziktar popullor me gërnetë d...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥🔥

Shto profile

zyrtareKenge Nga Qyteti I Trendafilave (1995)

Kaba Nga Përmeti


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Alfred Meço

Selim Paja

Gezim Kaso

Engjell Çaçani

Vladimir Seferi

Shkëlqim Beshiri

Hysni Alushi

Ali Kondi

Guri Rrokaj

Lintor Osmenaj

Tags: Laver Bariu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet