Lazy
Lazy
Lazy
 • Emri i Vërtetë:
 • Adonis Dollapi:
 • Vendlindja:
 • Tropojë Shqipëri
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri Shqipëri
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 20 Mars 1989
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♓ Peshqit
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Lazy është këngëtar i njohur. Emri i vertete ADONIS DOLLAPI dhe jeton ne Tirane. Ben pjese ne grupin OMERTA, ka bere shume kenge dhe ka marre pjese edhe ne festivale.

Më datë 5 Gusht 2011, Elia publikon videoklipin "Game Over", në bashkëpunim me Lazy.

Në Nëntor 2012, Elia merr pjesë në Kënga Magjike 2012 me këngën "Je Ti", në bashkëpunim me Lazy.

Më datë 3 Gusht 2013, Lazy publikon videoklipin "1 Ne 1 Milion", të cilën ja dedikoi të fejuarës së tij, e cila ishte edhe fotozhenikja në klip.

Më datë 13 Dhjetor 2014, Lazy publikon videoklipin "Noze Modhe".

Më datë 29 Prill 2017, Gent Fatali publikon videoklipin "Balerina", në bashkëpunim me Lazy. Muzika e këngës u punua nga vetë Gent Fatali, teksti u shkrua nga Gent Fatali, Çartani. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 6 Dhjetor 2019, Lazy publikon videoklipin "N’Bela", në bashkëpunim me Eliën. Teksti i këngës u shkrua nga Endrit Mumajesi & Lazy. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: JmcGl JmcGl   Annonim Annonim   Adela1 Adela1  Komente 0