A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ledri Vula

Vendlindja: Prishtinë  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 31 Vjeç
Ditëlindja: 10 Korrik 1986
Shenja e Horoskopit: Gaforrja

Këndon kryesisht: Hip-Hop

Ledri Vula është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Ledri Vula nisi karrieren e tij muzikore me grupin Skillz se bashku me Visar Shala i cili duhet te jete shperbere pas mosmarreveshjeve te koheve te fundit midis dy repereve.
Ne karrieren muzikore ka realizuar bashkepunime te shumta shumica prej tyre jane edhe hite te njohura dhe jo vetem kaq por bashkepunimet e tij me femra jane perfolur se nuk kane mbetur vetem ne nje klip 3 minutesh.
Mjaft i pelqyer nga gjinia femrore i cilesuar si Don Zhuan ku edhe disa here eshte zgjedhur si mashkulli me sexy ne estraden shqiptare.
Ledri eshte perfolur ne mediat roze edhe per historite e tij te dashurise kryesisht me femrat e njohura te showbizit.
Historia e tij me e perfolur e tij e dashurise eshte ajo me kengetaren Dafina Zeqiri bashkepunimet e tyre te sukseshme Po'm Pelqen apo Tonight nxisin gazetat te aludonin per nje histori dashurie te mundshme dhe nuk u gabuan. Vete çifti pohoj se po perjetonin nje histori te lumtur dashurie dhe kjo dukej qarte ne fotot e shumta qe postonin ne rrjetet sociale. Megjithate lidhja e tyre nuk zgjati shume pothuaje nje vit dhe u ndane pas konfliktit qe Ledri pati me ish te dashurin e Dafines.
Pas kesaj Ledri vendosi te terhiqej nga muzika duke u perpjekur edhe te qendroje larg syrit te gazetareve.
Kur ne vitin 2012 Ledri u shkeput nga muzika filloi t'i perkushtohej karrieres se tij si regjisor.
Ledri u rikthye perseri ne muzike me 01.02.2014 me nje kenge solo qe titullohet 100 Probleme. Kenga u pelqye shume nga publiku dhe videoklipi ishte mjaft provokues ku protogonistja ishte modelja me fame boterore Angela Martini. Ai ka pasur edhe nje romance me Angela Martinin por nuk zgjati shume.Pavaresisht thashethemeve apo zemrave qe ka lenduar Ledri femra me e rendesishme ne jeten e tij eshte mamaja (Xheraldina Vula) ku Ledri nuk nguron ta shpreh shpesh dashurine qe ka ndaj nenes se tij keshtu duke postuar foto te ndryshme te familjes se tij ne instagram ku ka rreth 500 foto te postuara dhe 120 mije ndjekes (me shume se çdo reper tjeter).Ledri solli projektin e tij te ri te titulluar "Elvana" ose ndryshe Hallakama poashtu ai solli edhe nje bashkepunim tjeter me kengetaren Dafina Zeqiri (bashkepunimi i 3-te) "Got Ur Back" kenge te cilen e sollen me videoklip ku Ledri dhe Dafina jane shume te afert njeri me tjetrin dhe thuhet se jane ribashkuar,por keto thashetheme i kane hedhur poshte te dy kengetaret duke thene se eshte thjesht nje bashkepunim midis shokesh asgje me teper.Kenga eshte duke u pelqyer shume nga publiku ku per 2 dite ka arritur te klikohet me shume se 300 mije here.
Pas disa diteve Ledri sjell edhe projektin e tij ne bashkepunim me Blunt dhe Real 1 "Nese mdon Ti" (Remix), nje kenge kjo qe arriti te mbledhe rreth 6 milione klikime duke qene nje nder hitet e veres 2014
Nuk duhet lene anash edhe kengen tjeter ne bashkepunim me kengetarin e mirenjohur Gena kenga e cila titullohet " Loqka"
Rikthimi i Ledrit ne skene ishte shume i fuqishdm pasi qe ne nentor Ledri solli edhe nje rap-balade te titulluar "NI GOT PER TY" kenge e cila u pelqye shume nga fansat.
Gjithashtu per festat e fundit Ledri solli bashkepunimin e rradhes me kengetarin Ermal Fejzullahu dhe reperin Lumi B " Tavolina" ku per 1 jave grumbulloi rreth 1 milione klikime ne youtube dhe me kete kenge Ledri permbylli vitin 2014 si nje vit shume te sukseshem per te duke u cilesuar si reperi me i sukseshem dhe me i kerkuar i vitit 2014.

Viti 2015 vjen shume bujshem nga Ledri,ai pas suksesit te madh me kengen "tavolina" (14 milione klikime) Lanson projektin e ri poashtu me Ermalin dhe Lumi B te titulluar "SHKO" kenge me te cilen ishin pjesemarres ne Top Fest dhe fituan cmimin e pare, me cmimin Best Male dhe me cmimin My music hit. Ledri erdhi ne bashkepunim me kengetaren Era Istrefi me kengen "Shume Pis" kenge qe they rekorde ku brenda 24h arriti 1M klikime. Dhe u perzgjodh hiti i Veres 2015. Në Top Music Awards 2016 kënga e Ledrit SRMN fitoi çmimin " My Music Hit of the Year".

Viti 2017 per LEDRIN ishte nje vit mjaft i suksshem ku lansoi kenget si "Krejt shokt e mi", ne bashkepunim me Lumi B, "Pablo" me Gjikon, Lumi B & Skerdi, "U Harrum", "Nona" me Young Zerken, e cila arriti mbi 20 milion klikime. Me pas "Mbi re" ne bashkepunim me Buten dhe tashmë e ka lansuar kengen "TTZ".

Emri:Ledri
Mbiemri:Vula
Data e lindjes:10 Korrik 1986
Vendi i lindjes:Prishtine
Gjatesia: 1.89m
Pesha: 87 Kg
Ngjyra e syve:e kaftë
Ngjyra e flokëve: E zezë
Ushqimi i preferuar: Llazanja
Këngëtari/ja i/e preferuar: Samy Deluxe
Pija e preferuar: Fresh Juice
Ngjyra e prferuar: Zezë
Sporti i preferuar: Basket
Stili i veshjes: Sa ma gjon
Shenja e horoskopit:Gaforrja.

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  Meedlinna  

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  2279

  • Ledri Vula ka këto rrjete sociale:


Më shumë artikuj nga Ledri Vula »
teksteshqip.com © 2007 - 2017