A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Ledri Vula - Ni Got Per Ty


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  585

Fans' Comments

2 🔥🔥

15/11/2014

2014-11-15T19:23:23

Music & Lyrics:

Ledri Vula

Video Production:

Filmnation


Jeta ondër, s'po muj mu çu pi gjumit
dita e parë (ah) njejt si dita e fundit
(ah)so njejt si dita e fundit
tu ja nuk fletat trëndafilit veç vet pran lumit ni got pe pi, pom rihet pa shoqni
moment kur t'vyn veç dikush afër bash çato se ki vazhdoj me lot rri tu hek mërzi, n'kët melodi
e di që veç ti lagesh prej syve tmi kur bjen shi edi, edi sa m'ki dasht
kërkoj falje që s'jom kon afër teje kur u dasht
faji jem kadale po m'djeg leht mu si kasht
njerzt i kan 5 ndjenja e ti je numër 6
me dasht shihëm prap
veç zgate dorën posht dhe ngrehum mu tenalt
koha mu ka nal e s'po m'hec asni sahat
e ves veten çdo nat, e nesërmja a vjen me fat.

Refreni:
Sot pe pi ni got për ty
Masi ty e kohën, s'muj me kthy.
Sot pe pi ni got për ty
Nananana, u kry.

E din kush je, s'po përmeni emna
nuk po foli une, nuk po fol as zemra
nuk po fol dashnija, po rakia që kom mrena
e vërteta dhem, po ksaj here po len shenja
Un jom komplet i joti, po ti sje komplet e jemja
mos vet ka po shkoj se n'rrug t'humbun po endna
tu e mush vetën me rrena
so me rëndsi te ty qysh dokesh
po qysh nihesh mrena
un e di qysh nihesh mrena, jom i vetmi
t'mirat mermi, t'kqijat jepmi
pulsin n'zemër prekmi
kujtimet ndjenjat hekmi, e di që s'je tu m'ni
kom nis me fol me veten n'vetmi
t'kisha mujt me zgat ditën edhe pak
herën e fundit që u pa me jetu prap
mu çu pi gjumit gotën mos me pi vet
si tjetër njeri me tjetër femën ne tjetër planet.

Refreni:
Sot pe pi ni got për ty
Masi ty e kohën, s'muj me kthy
Sot pe pi ni got për ty,
Nananana u kry.


Lyrics submited by Medforpe-Cards (7)

U krijua nga Istagram:ledrivula_n 2018-12-29 19:24:08
Nuk po foli unë
Nuk po fol as zemra
Nuk po fol dashnija
Po rakia që kom mrena
U krijua nga Anna 2018-08-27 10:13:15
Njerzt i kan 5 ndjenja
e ti je numër 6
me dasht shihëm prap
veç zgate dorën posht
dhe ngrehum mu tenalt
2018-07-15 16:24:52
mos vet ka po shkoj
se n'rrug t'humbun po endna..
U krijua nga luka 2018-02-24 20:17:20
Sot pe pi ni got për ty
Masi ty e kohën, s'muj me kthy.
Sot pe pi ni got për ty
Nananana, u kry.
U krijua nga luka 2017-11-28 17:10:26
un jom komplet i joti,
po ti sje komplet e jemja
2017-10-20 09:09:30
kërkoj falje që s'jom kon afër teje kur u dasht
faji jem kadale po m'djeg leht mu si kasht
njerzt i kan 5 ndjenja e ti je numër 6
2017-10-14 09:33:51
Koha mu ka nal e nuk pom
hec as ni sahate ves veten
qdo nat e nesermja
a vjen me fat

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019