A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Ledri & Buta - Merri Merri


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  204

Fans' Comments

3 🔥🔥

13/05/2018

2018-05-13T18:30:25

See Also

Buta


[LEDRI:]
Përveç zemrës krejt ti fali, ej
Merri merri krejt ti fali, ej
Asnjo nuk ta nali, babe
Merri merri krejt ti fali, yeah

[BUTA:]
Femna jem o emo
Amo ajo s'po m'pëlqen mo
Po rri veç tu menu
Për t'kalunën shumë tu pendu
Mu duf mu da me to
Mu duf asaj me ja thy zemrën
N'jetë kurgjo perfekt s'o
Edhe roses janë me gjemba
Tha sun gjen ma mirë
Po e di që ajo rren o
Se femna jeme e re
Shumë e omël sikur bueno
Shumë e bukur jashtë
Edhe ma e bukur mrena
Sikur flutur fly
Kur p'e shoh m'bojn syt me zemra

M'pa be mu me shoqe t'tane
M'tha be mu qysh s'po t'vje marre
Jeta o qysh t'qëllojn zaret

[LEDRI:]
Përveç zemrës krejt ti fali, ej
Merri merri krejt ti fali, ej
Asnjo nuk ta nali, babe
Merri merri krejt ti fali, yea

E kom ni femën n'London
Edhe njo n'Paris
Njona m'tha qe jom djalosh
E tjetra m'don se jom shumë pis
Me njonën jom n'Oktoberfest
Bashkë tu pi n'Munich
Me njonën smoki n'Amsterdam
Tjetra m'ka thirr n'Greqi n'pushim
Ni modele n'Milano
Njona n'bankë punon n'Zürich
Wienn njona që i bjen pianos
Tjetra m'fol mu suedisht
Yeah, New York, New York
Me to dal un n'shopping
Me tjetrën n'LA
N'Hollywood, si doket film

Na qysh duhëm unë e di
Për neve dyve po pi
Falë pi meje krejt i ki
Ama

Përveç zemrës krejt ti fali, ej
Merri merri krejt ti fali, ej
Asnjo nuk ta nali, babe
Merri merri krejt ti fali, yea


Lyrics submited by  Tonnidas   deacahanie-Cards (9)

U krijua nga Egla 2018-07-09 13:44:31
N'jetë kurgjo perfekt s'o
Edhe roses janë me gjemba
U krijua nga ledrizlla sergi 2018-07-08 12:05:53
Ni modele n'Milano
Njona n'bankë punon n'Zürich
Wienn njona që i bjen pianos
Tjetra m'fol mu suedisht
U krijua nga Lisa 2018-07-04 15:10:39
E kom ni femën n'Londen
Edhe njo n'Paris
Njona m'tha qe jom djalosh
E tjetra m'don se jom shame pis
2018-06-15 12:57:07
Se femna jeme e re
Shumë e omël sikur bueno
Shumë e bukur jashtë
Edhe ma e bukur mrena
Sikur flutur fly
Kur p'e shoh m'bojn syt me zemra
U krijua nga migena 2018-05-23 12:34:53
Femna jem o emo
Amo ajo s'po m'pëlqen mo
Po rri veç tu menu
Për t'kalunën shumë tu pendu
U krijua nga migena 2018-05-22 15:08:55
M'pave mu me shoqe t'tane
M'thave mu qysh s'po t'vje marre
Jeta o qysh t'qëllojn zaret
U krijua nga EN 2018-05-16 12:42:39
Na qysh duhëm unë e di
Për neve dyve po pi
Falë pi meje krejt i ki
2018-05-15 17:40:03
Përveç zemrës krejt ti fali, ey
Merri merri krejt ti fali, ey
Asnjo nuk ta nali, babe
Merri merri krejt ti fali, yea
2018-05-14 20:36:01
pervec zemres krejt
ti fali ey merri merri
krejt ti fali ey asnjo
nuk ta nali babe merri
merri krejt ti fali yeah

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019