A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lee Dewyze

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
  • Emri i Vërtetë:
  • Leon James Dewyze, Jr.
  • Vendlindja:
  • Mount Prospect, Illinois 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Lee Dewyze është një këngëtar i huaj i njohur. Leon James "Lee" DeWyze, Jr. is an American singer-songwriter from Mount Prospect, Illinois, and the winner of the ninth season of American Idol. Prior to Idol, DeWyze had a solo career and formed the Lee DeWyze Band. He had also released two independent albums called So I'm Told in 2007 and Slumberland in 2010, both on WuLi Records. His first post-Idol album Live It Up was released on November 16, 2010, through 19 Recordings and RCA Records. WuL...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Labrinth

Pantelis Pantelidis

Mabel Matiz

Çağatay Ulusoy

Baptiste Giabiconi

Colonel Reyel

Muhabbet

Tom Dice

Alfonso Herrera

Koray Avci


Tags: Lee Dewyze

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019