Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lekë Dedvukaj - Atje Larg Asht Malesia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Atje larg ku dielli del
Ku ma s'bukrit lulja çel
Ku per mall bjen çiftelia
Atje larg asht Malesia

Bjen e vet gjumi s'me zen
E nji za si nana t'thrret
Eja bir zemren ma gzo
Dhe qerim mos ma shkreto

Amanet o zogu i bardh
Jato male kur te shkosh
Ti thojm nanes se ka me ardh
Kur pranvera të lul’zoj x2

Atje larg ku lahuta bjen
Ku ma s'bukrit pranvera bjen
Ku rrjedh bes e burrnia
Atje larg asht Malesia

Bjen e erdhe s'me zen gjumi
Kujtoj malin fushen e lumin
Shpin e vjeter me oxhak
E ne voter nanen plak

Amanet o zogu i bardh
Jato male kur te shkosh
Ti thojm nanes se ka me ardh
Kur pranvera të lul’zoj x2


Lekë Dedvukaj - Atje Larg Asht Malesia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Atje Larg Asht Malesia".
3. Video është e këngës "Atje Larg Asht Malesia", por nuk këndohet nga Lekë Dedvukaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lekë Dedvukaj:


Komente 0