A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lendita Selimi

Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  23
BIOGRAFIA: Lendita Selimi is a popular singer of Modern Traditional & Folk Traditional music. Në Nëntor 2006, Lendita Selimi merr pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "E Di Çfarë Zemre Ke". Në vitin 2012, Lindita Selimi, Vjollca Selimi & Shqipe Krivenjeva publikojnë albumin "Kalle Vllau Jonë Me Raketa" Më datë 6 Korrik 2014, Sefë Duraj & Lindita Selimi publikojnë videoklipin "Perfundimisht". Në vitin 2014, Flora Gashi, Ymer Bajramin & Lendita Selimi publikojnë albumin "Ah Dashni" Më datë 31 Korrik 2018, Shpend Latifi publikon...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Ah Dashni (2014)

Kalle Vllau Jonë Me Raketa (2012)


» Add A Song »


Related Artists:

Sala Bekteshi

Hidajete Miftari (Hida)

Edita Gashi

Zyle Krasniqi

Shpresa Gojani

Vlora Duraku

Lumturie Axhami

Sevi

Sidorela Kelmendi

Alma Velaj


Tags: Lendita Selimi, Lindita Selimi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019