Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lindita Selimi - Maturantet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maturantet".
3. Video është e këngës "Maturantet", por nuk këndohet nga Lindita Selimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Lindita Selimi - Maturantet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

10/11/2012

2012-11-10T18:03:50+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Maturantet" kënduar nga Lindita Selimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kole Oroshi - Maturantet

Strofa I

Msimet perfunduan
ne ditar ska flet
as per not as per munges
bash i kem kaluar ditet me te bukura n'jet
s'ju harojm deri sa t'vdes
N'klasen ton te vjeter veq kujtime mbesin
per shoqnin qe e kemi pas
njeri tjetrin e kujtojm deri sa t'vdesim
lum e kend e patem n'klas

A jemi a sjemi dridhe gjenerat
njeri tjetrit urojm fat
n4 an te botes mund te na shperndajn
por ne zemer njeri tjetrit
gjithmon do ta mbajm

A jemi a sjemi dridhe gjenerat
luaj gjith naten e gjat
MATURANT te tjer pas nesh do te ket
por ma t'mir se na kur ska me pas ne ket qytet
Strofa II

Kjo mbremja magjike zbulon fshehtesi
qe ne zemer e kam pas
gjith kto vite ty te pate simpati
je shoqja ma e bukura n'klas
Sonte ama doren dhe vallzo me mua
nese edhe ti pranon thuaj te Dua
Dashuria let fillon

A jemi a sjemi dridhe gjenerat
njeri tjetrit urojm fat
n4 an te botes mund te na shperndajn
por ne zemer njeri tjetrit
gjithmon do ta mbajm

A jemi a sjemi dridhe gjenerat
luaj gjith naten e gjat
MATURANT te tjer pas nesh do te ket
por ma t'mir se na kur ska me pas ne ket qytet

Fisniket - Maturantet

kater vjet bashke i kaluam
shkollen e mesme e mbaruam
maturanta jemi ba
erdhi koha per me u nda

nje shoqni kemi qene ne klase
nje dashni ne kemi pas
japim fund sot aventures
festojm mbremjen e matures

nje keng te bukur te kendojm
maturantet po festojne
sot po ndahemi ne pranver
a do te shihemi ndonjeher

nje keng te bukur po kendojm
maturantet po festojne
lot ne faqe na kan mbet
a do te shihemi me ne jete

kush me 2 e kush me 4
kush me 5 e kush per hater
shoke e shoqe perqafuar
sot nga shkolle kem me u larguar

cilin do ta lem te parin
pershendesim kujdestarin
profesor ju perqafojm
fjalet e tua si harrojm

nje keng te bukur po kendojm
maturantet po festojne
sot po ndahemi ne pranver
a do te shihemi ndonjehere

nje keng te bukur po kendojm
maturantet po festojne
lot ne faqe na kan mbet
a do te shihemi me ne jete

nje keng te bukur po kendojm
maturantet po festojne
sot po ndahemi ne pranver
a do te shihemi ndonjehere

Xhela - Maturantet

Të dy jemi në një gjeneratë
Të dy presim ma shum nga kjo natë
Kemi pritur deri tash, janë dy fjal që kurr s'ti thash
katër vite n' pritje të lashë.

Ishe shoqja ime deri dje
Po per mua sonte ndryshe je
Ndryshe je e ndryshe jam
Po të tjerët faj s'të kan
Krejt qa patëm n'zemër nuk i tham

Sonte s'po di nga t'ia filloj
Oh maturante moj
Nëse të puth dy tri her
Për t'madhe mos ma merr

Sonte s'po di nga t'ia filloj
Oh maturante moj
Sa i qel leht i mbyll syt
Do t'jam te gjoksi yt

A e sheh se s'mund të ri i qetë
Vetëm disa çaste na kan mbet
Zemra m'dridhet pa pushim për kët natë që s'ka mbarim
Në kët nat që shkruhet fati im

Sonte s'po di nga t'ia filloj
Oh maturante moj
Nëse të puth dy tri her
Për t'madhe mos ma merr

Sonte s'po di nga t'ia filloj
Oh maturante moj
Sa i qel leht i mbyll syt
Do t'jam te gjoksi yt.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Lindita Selimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë