Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lendita Selimi - Bashkimi Kombëtar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bashkimi Kombëtar".
3. Video është e këngës "Bashkimi Kombëtar", por nuk këndohet nga Lendita Selimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Lendita Selimi - Bashkimi Kombëtar Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

20/01/2017

2017-01-20T10:57:08+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bashkimi Kombëtar" kënduar nga Lendita Selimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Mejreme Kurti. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Me themel o me u dridh Serbia
E bashkume me qene Shqipnija
Jane Presheva e Çameria
Qe sa kohe ju mungon o liria

Ref...x2
Po t'i them n'toske e gegnisht
S'di gjuhe tjeter perpos shqip
Largoi duart nga trojet e mija
E bashkume e bashkume asht Shqipnija

Iliride o truall i vjeter
Krenari me ty nuk ka tjeter
Plave Guci o ku jane keto troje
Dykrenarja o mor ju bane roje

Ref...x2
Po t'i them n'toske e gegnisht
S'di gjuhe tjeter perpos shqip
Largoi duart nga trojet e mija
E bashkume e bashkume asht Shqipnija

Manastirin o e alfabetit
Nuk e luajti o as krajli as mbreti
Ki kujdes o me troje t'mija
E bashkume o mor asht Shqipnija

Ref...x2
Po t'i them n'toske e gegnisht
S'di gjuhe tjeter perpos shqip
Largoi duart nga trojet e mija
E bashkume e bashkume asht ShqipnijaMë Shumë Këngë Nga Lindita Selimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë