Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video Kërko Video

Leo - I Huaj  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

05/12/2019

2019-12-05T20:00:13+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "I Huaj" kënduar nga Leo.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "I Huaj".
Videoklipi nga Leo i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kastro Zizo - I Huaj

[Kastro Zizo:]
I përgjumur një mëngjes vere
Lash në tavolinë një letër të ftohtë
Duke mbajtur shtrënguar fort lotët
Me fjalët: M’duhet të iki, nuk rri dot
Pastaj vazhdova me fjalë të tjera
“M’duket se vendi nuk më përket”
Më prisje që në agim tek dera
Me the: ikja jote larg, po më vret!

S’ka kuptim të qëndrojë këtu
Mjaft me mëshirë për njeriun e lirë
Do endem i huaj, diku,
Se Burgun e mjerimit s'e kam kapërdirë
Më fute në xhepin e ftohtë
Një shami nëne që thotë lamtumirë
Të duhet të jesh e fortë
Se kjo është krenaria e njeriut të lirë
Ika larg teje atë natë
Si një ëngjëll që nuk kishte më krah
Se kështu më thërrisje i vogël
Isha veç një djalosh mama
Tani më sheh me maska
Tek endem i vetëm në mërgim
Me ikjen time të vrava,
E shoh vështirë të ketë më kthim

[REF. Ketlin Pjalmi:]
Hidhu, kërce me jetën o njeri
Valsin e ëmbël të robërisë
Me shiko me zjarrë në sytë e mi
Do të digjesh si njeri i lirë
Eja të ngjitemi në qiell të dy
Si shtegëtarë pa emër në errësirë
Do t’tregojë me mijëra yje që shndrisin si ty
Që nuk shuhen asnjëherë

Këtu është ndryshe nëna ime
Është një parajsë me qiell sterr të zi
Njerëzit qëndrojnë herë pas herë dyshe,
Po mes tyre ka shumë vetmi
Dhe unë gjeta punë, shoqe jete
Gjeta mundesinë për pak ngrohtësi
Por kam shumë mallë për rrugët e mjera
Udhëtojë në ëndrra tek shtëpia ku rri ti
Tani kam një djalë të vogël
I kam vënë emrin e vëndit tim
Arbër e thërrasin shokët
Dhe ai i huaj këtu në këtë vegim
Mezi pres të vij
Të tregojë jetën time të plotë
Do të ishe shumë krenare
Do të gëzoheshe, e heshtur në lotë
Jam i ngopur e dashur
20 vjet vallëzova me shpirtin tim
kërceva valsin si xhonglier nate
dhe askush se kuptojë që ishte vec një film
Tani më duhet të kthehem tek ty
Ka ardhur koha të të kthejë shaminë e ftohtë
Të ecim në pragun e derës të dy
Dhe ti të shpërthesh e lodhur në lotë

[REF. Ketlin Pjalmi:]
Hidhu, kërce me jetën o njeri
Valsin e ëmbël të robërisë
Me shiko me zjarrë në sytë e mi
Do të digjesh si njeri i lirë
Eja të ngjitemi në qiell të dy
Si shtegëtarë pa emër në errësirë
Do t’tregojë me mijëra yje që shndrisin si ty
Që nuk shuhen asnjëherë

[Kastro Zizo:]
Shikoj fytyrën tënde
Dhe eci i ngjathët drejt teje nënë
Më dukesh si atëherë e re
Por sytë e rinisë të kanë lënë
Tani do jemi bashkë
Edhe pse gjumë pranë një shtrati të bardhë
Nuk lëvizë më ajri
Dhe lëkura e ngrohtë e duarve të është tharë.

Ti më zgjon djall, me th’rret të bie, në dëshpërim
Unë i huaj, të ftoj në një vallëzim
Hidhu, kërce me jetën o njeri
Valsin e ëmbël të robërisë
Me shiko me zjarrë në sytë e mi
Do të digjesh si njeri i lirë

[REF. Ketlin Pjalmi:]
Eja të ngjitemi në qiell të dy
Si shtegëtarë pa emër në errësirë
Do t’tregojë me mijëra yje që shndrisin si ty
Që nuk shuhen asnjëherë

[Kastro Zizo:]
Merre jeten tende tregoje si fëmijë
Merre dhe vallëzimin tonë të kercesh në pafundësi
Mos harro nga vjen, mos harro asnjëherë!
Se i huaji në këtë vënd nuk je ti

[REF. Ketlin Pjalmi:]
Eja të ngjitemi në qiell të dy
Si shtegëtarë pa emër në errësirë
Do t’tregojë me mijëra yje që shndrisin si ty
Që nuk shuhen asnjëherë

Tringa Kay - I Huaj

Dashuria jone sot, po shuhet.
Asgje me s'vlen t'thuhet
mjaft se krejt i pate fjale kota...

Dashuria jone sot, po shuhet.
Asgje me nuk me duhet, sme ke lene hapesir ta mbroje ket shpirt une.
Po perpiqem t'jem  si isha para se te vije,
Si ta kthej une veten kur me ndjek pas si hije.

Kam numeruar hapat deren dot se hap, ktu aq  shume enderra per ne te dy, sa kam pas...
Ne cdo vend une ty te ndjej, ka shume dite qe diell s'kam pa. T'u dasht yjet me t'i zbrit edhe qiellin ta braktis.
E mos me pyesni pse jam keq, plaga mbyllet shenja mbet, e ti vazhdo qesh si cdo her, dhe kur shpirtra si une ti vazhdon vret...

Ref:
Ti s'je me ai
Kush je me se di
Te ndjej te huaj kur dua te dua
Andaj mos me ler te vuaj. ×3

Kam numeruar hapat deren dot se hap, ktu aq  shume enderra per ne te dy sa kam pas...
Ne cdo vend ty te ndjej, ka shume dite qe diell s'kam pa. T'u dasht yjet me t'i zbrit edhe qiellin ta braktis.
Dhe mos me pyesni pse jam keq, plaga mbyllet shenja mbet, e ti vazhdo qesh si cdo her, dhe kur shpirtra si une ti vazhdon vret...

Kosovare Gashi - I Huaj

Ti per mua ishe
I vetmi ne kete jete
Ti ishe
Dashuria e vertete

Ty te kisha
Perzemer shpirti im
S'e dita
Kete perfundim

Ti i huaj
E une po vuaj
Une e vetme
Ti i martuar

Ref...
Me kane thane se ti
Ndihesh i pafat
Te lutem ta dish
Se deren e ke hap

Me kane thane se ti
Ndihesh i pa shprese
Kthehu shpirti im
Perjete ty te pres

Ndoshta te kane treguar
Sa e humbur jam
Prej dites
Qe nuk te kam

Jeta ime
Pa ty s'ka kuptim
Te dua
Deri ne amshim

Ti i huaj
E une po vuaj
Une e vetme
Ti i martuar

Ref...
Me kane thane se ti
Ndihesh i pafat
Te lutem ta dish
Se deren e ke hap

Me kane thane se ti
Ndihesh i pa shprese
Kthehu shpirti im
Perjete ty te pres

...

Ref...
Me kane thane se ti
Ndihesh i pafat
Te lutem ta dish
Se deren e ke hap

Me kane thane se ti
Ndihesh i pa shprese
Kthehu shpirti im
Perjete ty te pres

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Leo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet