Më mbaj mend (për 1 muaj)

Leonard Cohen

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
(1934-2016)  
  • Emri i Vërtetë:
  • Leonard Norman Cohen
  • Vendlindja:
  • Quebec 
BIOGRAFIA: Leonard Cohen është një këngëtar i huaj i njohur. Leonard Norman Cohen ishte një këngëtar-kompozitor kanadez, poet dhe romancier. Puna e tij hulumtoi fenë, politikën, izolimin, seksualitetin dhe marrëdhëniet romantike. Cohen u fut në sallën e famës së muzikës kanadeze, në kanalin kanadez të këngëtarëve të famshëm dhe në sallën e famës Rock and Roll. Ai u investua si një Shoqërues i Urdhrit të Kanadasë, nderi më i lartë civil i kombit. Në vitin 2011, Cohen mori një nga Çmimet e Prince of Asturias...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (4)

0
0
0
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

4tune

S-Kyz

Tom Dice

Nick Kamarera

Miguel Gallardo

Muhabbet

F-Raz

Alihan

Mahsun Kirmizigul

Ferdi

Tags: Leonard Cohen


Komente mbi këtë artist