A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Leonardo Da Vinçi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6
(1452-1519)  
  • Origin:
  • Ankiano 
BIOGRAFIA: Leonardo Da Vinçi is a popular writer. Leonardo di ser Piero da Vinci lindi më 15 prill në Ankiano të Vinçit; vdiq më 2 maj 1519 në Kështjellën e Cloux (Kluks) të Ambuazit. Ishte arkitekt i famshëm, shpikës, inxhinier, piktor e skulptor italian i Rilindjes. Babai i tij Ser Piero da Vinci ishte noter ndërsa e ëma Katerina një fshatare. Leonardo Da Vinçi, fabulist! E njohim si piktorin e madh të rilindjes Europiane,si kimist, skulptor, arkitekt, matematikan etj.Artistin e madh të “Xh...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Jul Variboba

Trifon Xhagjika

Hivzi Sulejmani

Fatmir Terziu

Mihal Gjergji

Jorgo Bllaci

Dhimiter Nica

Ndoc Papleka

Sulejman Krasniqi

Leo Gjata


Tags: Leonardo Da Vinçi, Leonardo Da Vinci, Da Vinci

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019