Më mbaj mend (për 1 muaj)

Leonida Marjakaj - Veq Per Vete  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  6

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2014

Komente

Asnjë Koment

10/12/2013

2013-12-10T15:29:07+00:00Nganjiher bien Tupanat lajmerojn dikush ka festë
Nganjiher bien këmbanat lajmerojn dikush ndrroj jetë.

Nganjiher me Defa e Dajre me gezim dikush feston
Nganjihere nga Minaret lajmerojn dikush po shkon.

Se keshtu gjithmon do te jet kjo botë nganjiher veq Gezim nganjiher veq lot.

Ref: Nji ditë do te bin Këmbanat do te lajmerojn Minaret un e di un e di se kam me shkuu nuk do te jem ketu me ju..
Dej ateher le te bien tupanat le te bien Defa e Dajre un po du po du sonte me vallzu sa te jem gjall po du me u gzu!

Nganjihere Pikon loti nga dhembja dhe pikëllimi
Nganjiherë na ndihmon Zoti pikon loti nga gezimi.
Nganjiherë lule mledhim per Festa e per Gezim
Nganjiherë lule hedhim mbi varre me pikllim.

Se keshtu gjithmon do te jet kjo botë nganjiher veq Gezim nganjiher veq lot.

Ref: Nji ditë do te bin Këmbanat do te lajmerojn Minaret un e di un e di se kam me shkuu nuk do te jem ketu me ju..
Dej ateher le te bien tupanat le te bien Defa e Dajre un po du po du sonte me vallzu sa t' jem gjall po du me u gzu! 2x


Ky tekst u dërgua nga Pjeter Delija
Më Shumë Këngë Nga Leonida Marjakaj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet