Më mbaj mend (për 1 muaj)

Leonora Bahiti

Leonora Bahiti
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni E Veriut 
  • Mosha:
  • 43 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 13 Mars 1978
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
Këndon kryesisht: pop popullore moderne

Leonora Bahiti është këngëtare e njohur. Leonora Bahiti njihet ne Kosove nga Kanalet tona Televizive ne RTV21, KTV, RTK dhe First Channel. Ka te kryer shkollen fillore te muzikes ne instruentin e kantos ne piano ne Maqedoni si dhe fakultetine e arteve te muzikes ne Tetove. Leonora u shkollua muzikalisht ne moshen 15-vjecare kur ajo kishte talent menjehere pas kesaj ajo filloi prezantimet e para ne kanalet televizive ne Alsat-M. Nis ne korin e femijeve kur ishte vetem 8 vjec e gjysem, por rifilloi karrieren pas shume viteve pauze.

Në Nëntor 2004, Leonora Bahiti merr pjesë në Nota Fest 2004 me këngën "Perse", ku shperbelehet ne cmimin e publikut.

Në Prill 2005, Leonora Bahiti merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Nje Dashuri (Ti Dashurine Lendove)".

Në vitin 2005, Leonora Bahiti merr pjesë në VFM 2005 dhe Nota Fest 2005 me këngën "Harroje Puthjen Time".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 1