TEKSTESHQIP

Leta
Nëna Ime
Lyrics

Me ta fal dynjan edhe jeten tem
mu mduket shum pak oh moj nana jem
Eh sa shum ke hjek e sa shum ke vujt
per qdo dit mke than oj bij Zoti te rujt

Skamje e merzi krejt i ke duru
Kurr oj nana jem jo nuk je dorzu
Sot prej shpirtit tem une po du met than
Me ma ba hallall oj e mira Nan

Ref
Nana jem e dashur lumet na per ty
Zoti i madh tka pa tka pa e tka ni
Ti ka pranu lutjet me lot qe i ke ba
Tana tmirat e dynjas hatri yt na i dha

E Sa her tkam pa naten Kur je zgju
Kur ju lutshe Zotit oj Nan mem rujt mu
Nese Ti vendos neser un me vdek
Aman kta evlad mos mi le me hjek

Nese balli ne tok veq per Ty mka ra
E lus madhenin Tane perveq teje ska
Mi ruj kta evlad me lot jam tuj t'thirr
Let rriten let gzohen let jetojn ma mir

Ref
Nana jem e dashur lumet na per ty
Zoti i madh tka pa tka pa e tka ni
Ti ka pranu lutjet me lot qe i ke ba
Tana tmirat e dynjas hatri yt na i dha

DËRGOI:
INFO
Më datë 3 Mars 2020, Leta publikon videoklipin "Nëna Ime". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.
Renditja:
Top 200