TEKSTESHQIP

Librond Musliu
Kujtimi I Vjeter
Lyrics

Kujtim I vjeter Buzet e Tua .
Vech Kto kan mbetur skan per tu harruar
Ishim te lumtur bota e jona Kumbet Dashniae Ditet Tona

Ref:
Ku kan Mbet ato fjal qe thoje ty?
Puthjet qe 'mdhuroje ty?
Ike shpejt Pa me than Lamtumir(2x)

Krejt qam kan mbetur netet pa gjum
Gjithcka eshte tretur jam tretur dhe un.
Isha pran teje Kur tu deshta shume
Ike prej meje gjithcka mori fund.
Ref"
Ku kan Mbet ato fjal qe thoje ty?
Puthjet qe 'mdhuroje ty?
Ike shpejt Pa me than Lamtumir(3x)

DËRGOI: