Lil Ami
Lil Ami
Lil Ami
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Lil Ami është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Në Maj 2008, Lil Ami merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Pse".

Në Maj 2009, Lil Ami merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Hip-hop Classic", në bashkëpunim me Suo J.

Në Maj 2009, Gentjan Dema merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Vetem Ty", në bashkëpunim me Suo J & Lil Ami.

Më datë 10 Maj 2010, Lil Ami publikon videoklipin "Sikur Tja Nisja Nga E Para", në bashkëpunim me Mallkim.

Në Maj 2014, Lil Ami merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Me Ty".

Më datë 26 Korrik 2015, Amis publikon videoklipin "Sikur T'ja Nisja Nga E Para", në bashkëpunim me Mallkim.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0