Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  14
  • Emri i Vërtetë:
  • Arlind Pashollari
BIOGRAFIA: Lil G është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Në Maj 2009, Lil G merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "E Di". Në Korrik 2011, Lil G merr pjesë në Kosova Fest 2011 me këngën "Nuk Mjafton", në bashkëpunim me Speed Boy. Në Maj 2012, Lil G merr pjesë në Çelësi Muzikor 6 me këngën "Dance With Me", në bashkëpunim me Boy-T & KMC. Më datë 10 Janar 2012, Lil G publikon videoklipin "Pa Ty", në bashkëpunim me Boy T. Me këtë këngë, Lil G merr pjesë në Top Fest 9 në vitin 2012. Në Maj 2013, Lil...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Profili

SoundCloud

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Gjyks

Kacho

Niku

Erson Shabani

Danny Boy

Legjenda

Xhema Aka Jemayli

Ummet

Oran G

Bigg V


Tags: Lil G, Lil-G, Lil'g, Arlind Pashollari

Krijo Një Kartolinë