Lil Samee
Lil Samee

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Emri i Vërtetë:
  • Sami Brajshori:
  • Vendlindja:
  •  Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Suedi Suedi

Biografia

BIOGRAFIA: Lil Samee është një këngëtar i njohur. Lil Samee, emri i vertete eshte Sami Brajshori. Ka lindur ne Kosove por jeton ne Suedi. Merret me muzike prej moshes 6 vjeçare. Më datë 17 Gusht 2009, Lil Samee publikon videoklipin "Dua T'harroj". Videoklipi u prodhua nga Pulla. Me këtë këngë, Lil Samee u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2009 (2009), Top Fest 6 (2009). Më datë 28 Korrik 2010, Lil Samee publikon videoklipin "M.F.", në bashkëpunim me Mc Kresha, Gentz, Dr.Mic, Lav'da, K...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 1