Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lil Samee
  • Emri i Vërtetë:
  • Sami Brajshori
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Suedi 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.8 / Votuan:  4

Lil Samee është këngëtar i njohur. Lil Samee, emri i vertete eshte Sami Brajshori. Ka lindur ne Kosove por jeton ne Suedi. Merret me muzike prej moshes 6 vjeçare.

Më datë 17 Gusht 2009, Lil Samee publikon videoklipin "Dua T'harroj". Videoklipi u prodhua nga Pulla. Me këtë këngë, Lil Samee u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2009 (2009), Top Fest 6 (2009).

Më datë 28 Korrik 2010, Lil Samee publikon videoklipin "M.F.", në bashkëpunim me Mc Kresha, Gentz, Dr.Mic, Lav'da, Kastro Zizo & Dj Flow. Videoklipi u prodhua nga Pulla.

Më datë 3 Nëntor 2010, Lil Samee publikon videoklipin "Hello". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Në vitin 2010, Lil Samee publikon albumin "Hello".

Më datë 4 Qershor 2012, Lil Samee publikon videoklipin "Ishe Ti E Vetmja".

Më datë 23 Korrik 2012, Lil Samee publikon videoklipin "Engjulli Im", në bashkëpunim me F-Kay. Muzika e këngës u punua nga Str8dope. Videoklipi u prodhua nga Pixels Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  MusicMaker  

Komente

1


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet