Lil Wayne

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.5 / Votuan:  6
  • Emri i Vërtetë:
  • Dwayne Michael Carter, Jr.
  • Vendlindja:
  • New Orleans 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Lil Wayne është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Dwayne Michael Carter, Jr., i njohur me emrin e tij në skenën Lil Wayne, është një rapper amerikan nga New Orleans, Luiziana. Në vitin 1991, në moshën nëntëvjeçare, Lil Wayne u bashkua me Cash Money Records si anëtari më i ri i etiketës dhe gjysma e duetit të B.G.'z, bashkë me shokun e ri të rapporterit të New Orleans, Lil 'Doogie. Në vitin 1996, Lil Wayne formoi grupin jugor të hip hop Hot Boys, me etiketën e tij Cash Money, Young Turk dhe Lil '...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

T.I.

Justin Timberlake

Bruno Mars

Ron Pope

Flo Rida

Adam Lambert

Pitbull

Ne-Yo

Usher

Bobby Valentino


Tags: Lil Wayne, Lil' Wayne

Krijo Një Kartolinë