A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Liliana Kondakçi

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  46
  • Origin:
  •  
  • Age:
  • 67
BIOGRAFIA: Liliana Kondakçi is a very famous singer of Easy Listening music. Perpos festivaleve te Dhjetorit, te cilat do i rendisim me poshte, Liljana me shume sukses paraqitet ne te gjitha aktivitet tjera te organizuara ne shqiperi per afro 30 vite ku mund te permendim disa hite si: "Xhaketa E Kuqe", fituse e çmimit te pare ne Festivalin E Pare Te Ushtarit. Ajo ka kenduar edhe ne anketat muzikore kenge shume te sukseshme si: "Shtegtimi", "Zogu I Vogel", "Ndre Bese Dhe Trimeri". Edhe ne Festivalet E Interpretuesve, Lilia...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

Jam Nga Gjithe Shqipëria
Udhetim Ne Pranvere
Bashke Me Ty Gjithmone Te Rinj


Related Artists:

Vaçe Zela

Adelina Emini

Ryva Kajtazi

Kaltrina Selimi

Kejsi Tola

Anita Take

Rosela Gjylbegu

Rona Nishliu

Ledina Çelo

Ganimete Abazi (Ganja)


Tags: Liliana Kondakçi, Liljana Kondakçi, Liljana Kondakci

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019